اولین نشست کمیته بین المللی اخلاق نشر (Cope) در آوریل 1997 برگزار شد و یک گردهمایی غیر رسمی از گروهی از سردبیران بود که توسط مایک فارتینگ جمع شده بودند، کسی که در اولین سال سردبیری خود در مجله گات (Gut) با چهار مورد بد رفتاری مواجه شده بود و از خود پرسیده بود آیا این موضوع عاد ...

اخذ نمایه کپ (cope) - آشنایی تا دریافت نمایه

آشنایی با کمیته اخلاق نشر (Cope)

جلسات اکتشافی اولیه و بحث در مورد موارد ناشناخته توسط سردبیران تعدادی از نشریات مانند، BMJ برگزار شده بود. و اولین جلسه همگانی در نوامبر 1997 برگزار شد. مایک فارتینگ در اولین گزارش سالانه خود در می 1998 نوشت: کمیته بین المللی اخلاق نشر یک تجربه بود و ریچارد اسمیت که بعدها سردبیر مجله BMJ شد اضافه کرد: این کمیته ممکن است در مدت طولانی مفید به نظر نرسد و اما ما خوشحالیم زیرا حرفه بین المللی پاسخی کامل به بد رفتاری های تحقیقی ارائه داده است.

حل موارد مشکوک

کمیته بین المللی اخلاق نشر در سال 1999، در دومین گزارش خود، بعد از رایزنی های وسیع و ورک شاپ هایی در نشست سالانه به قصد تعریف مسائل و توصیه ای برای چگونگی حل موردهای مشکوک، یک راهنما منتشر کرد. در سال های ابتدایی، این کمیته با متخصصانی از کشورهای شمالی اروپا، آمریکا، انجمن جهانی سردبیران پزشکی، شورای عمومی پزشکی و کالج سلطنتی پزشکان ارتباط برقرار کرد.

اساسنامه کپ

در سال 2000، کمیته بین المللی اخلاق نشر که بیش از 90 عضو داشت، یک اساسنامه وضع کرد. در سال 2001 با انتخاب چند متصدی و یک شورا، ارگان منظم تری را راه اندازی کرد. مایک فارتینگ به عنوان رئیس، ریچارد اسمیت به عنوان معاون او و الکس ویلیامسون به عنوان خزانه دار انتخاب شدند. اعضا از سایر کشورهای اروپایی به این جمع اضافه شدند و برخی ناشران در نشریه های خود به این کمیته اشاره کردند. در طول این سال ها، کمیته بین المللی اخلاق نشر به انتشار شورای تحقیقات امانتی در انگلستان اصرار ورزید.

ثبت نام در کپ

ریاست پایگاه کپ

در سال 2004، فیونا گودلی به ریاست درآمد و هاروی مارکوویچ معاون این کمیته شد. ریچارد گرین نیز به عنوان رسیدگی کننده به شکایات مردم انتخاب شد. کد هادی به سردبیران ارائه و در وبسایت کمیته منتشر شد. این کد استاندارد هایی در مورد اینکه سردبیران باید برای وفادار ماندن تلاش کنند و تمام اعضا کمیته باید این استانداردها را رعایت کنند ارائه داد. در حال حاضر، تعداد اعضا این کمیته حدود 350 نفر است.

ارائه فلوچارتهای cope

در سال 2006، کمیته یک سری فلوچارت برای راهنمایی سردبیران برای طی کردن مراحل قانونی سوژه های درست و کنار آمدن با سو رفتارها چاپ کرد. کار روی آپدیت کردن کد هادی و نوشتن راهنمای بهتر شروع شد، اضافه کردن استاندارهایی طلایی به کد هادی. هاروی مارکوویچ به عنوان رئیس انتخاب شد و سابین لینرت و جرمی تئوبالد به ترتیب به عنوان معاون و خزانه دار انتخاب شدند.

در سال 2007، کمیته برای تبدیل شدن به خیریه تقاضا داد و در فوریه 2008 این عنوان به آن عطا شد. لیز واگر به عنوان منشی کمیته انتخاب شد. دست آوردهای  جهانی به سرعت ادامه داشت تا جایی که اعضا از همه جای دنیا می آمدند. این کمیته در اولین کنفرانس جهانی درباره صداقت تحقیق که در سپتامبر 2007 در لیزبون برگزار شد و توسط بنیاد علمی اروپا، دفتر درستی تحقیق آمریکا و دولت پرتغال  تشکیل شده بود، نقش بزرگی داشت.

در سال 2008، وبسایت آپدیت شد و دوباره شروع به کار کرد. و ما جنی ورز را به عنوان سردبیر خبرنامه انتخاب کردند و انتشار خبرنامه ای سه ماهه را شروع کردند.

گسترش خدمات کپ

در سال 2009، با توجه به رشد سازمان نیاز به کارمندان تمام وقت احساس شد، کمیته یک مدیر اداری برای کار در کنار رئیس استخدام کرد. این سمت ها هم اکنون در اختیار ناتالی ریجوی و لیندا گاف است. با توجه به اهمیت وب در برقراری ارتباط بین اعضا در سراسر دنیا، سینتیا کلارک را به عنوان مدیر وبسایت استخدام کردیم. در مارچ 2009 لیز واگر جایگزین مارکوویچ شد. رئیسان کمیته، حالا برای ادامه کار کنفرانس های تلفنی ماهانه بین مجمع ها  برگزار می کنند. در این سال تعدادی زیر مجموعه و گروه نیز ثبت شد. اعضای شورای این کمیته در برنامه ریزی دومین کنفرانس بین المللی صداقت تحقیق در سنگاپور شرکت داشتند و رئیس و معاون منجر به ثبت راهنمای جهانی برای نویسندگان و سردبیران در جلسه شدند.

کپ در سالهای اخیر

در سال 2011، این صاحب منصبان انتخاب شدند: ویرجینیا باربور به عنوان ریاست، شارلوت هاگ به عنوان معاون، مارگارت ریس و آندره ون استریم به عنوان منشی انتخاب شدند. کیس گرف تا سال 2010 خزانه دار بود.

در سال 2018 کد هادی برکنار و با هسته تمرینی جایگزین شد.

 

جهت نمایه سازی نشریات خود در این پایگاه با ما در ارتباط باشید.