عضویت در کراس رف (Crossref) این امکان را به شما می دهد که مندرجات خود را به شبکه ای جهانی که شامل 12368 عضو از 118 کشور است متصل کنید. این موضوع فراتر از اخد شناسه دیجیتال برای مندرجات شما است. همه اعضا ی کراس رف تعهد دارند که فرا داده های کامل مندرجات خود را ثبت کنند و آن را ...

کراس رف – نحوه عضویت در Crossref

شرایط عضویت در کراس رف

عضویت با مسئولیت همراه است، اما فرصت های زیادی برای بهبود توانایی اکتشاف خود در این شبکه جهانی در دست خواهید داشت. ابزارها و سرویس های ما به مردم در سراسر دنیای پژوهشات (و فراتر از آن) این امکان را می دهند مواردی که از شما منتشر شده است را پیدا کنند، به آن ها ارجاع دهند و آن ها را ارزیابی کنند.

آیا شما صلاحیت عضویت را دارید؟

بسیاری از سازمان ها مندرجات خود را در در کراس رف ثبت کرده اند. شما باید یک موسسه انتشاراتی، یک ناشر، یک آژانس دولتی، یک بنیان گذار پژوهشی یا یک استارت آپ باشید. برای عضو شدن، ثبت مندرجات و ذخیره کردن فرا داده ها و شناسه های دیجیتال، شما باید دارای معیارهایی که ما مقرر کرده ایم باشید:

اخذ کراس رف

 

عضویت در کراس رف برای سازمان هایی که مقالات و موارد حرفه ای با محتوای پژوهشی منتشر می کنند آزاد است.

به علاوه، داوطلبان باید از شرایط عضویت که در سایت موجود است نیز برخوردار باشند. باید این شرایط را به دقت بازخوانی کنید تا وظایف خود را کامل متوجه شوید. قبل از درخواست دادن، باید اطمینان حاصل کنید که قطعا توانایی رسیدگی کردن این وظایف را دارید.

شما همچنین این امکان را دارید که یک اسپانسر انتخاب کنید تا به نمایندگی از شما فرا داده ها را ثبت کند و به منابع مراجعه کند. اگر می خواهید با یک اسپانسر کار کنید، فرم عضویت پر نکنید، بلکه با اسپانسر خود ارتباط برقرار کنید.

(لطفا توجه کنید: اگر فقط می خواهید فرا داده هایی که در کراس رف ثبت شده اند را به دست آورید و از آن ها استفاده کنید نیازی به عضو شدن نیست، فقط کافی است به صفحه Metadata Delivery مراجعه کنید).

هزینه عضویت کراس رف چقدر است؟

همه اعضای کراس رف یک مبلغ سالیانه برای عضویت می پردازند که میزان آن به درآمد انتشارات شما بستگی دارد. این مبلغ از 275 دلار شروع می شود. اگر درآمد انتشار نداشته باشید، نگاهی به هزینه های انتشار شما می اندازیم. حق عضویت سال اول شما قبل از ساخت و راه اندازی اکانت قابل پرداخت است. شما بلافاصله پس از درخواست دادن و در ژانویه هر سال یک صورت حساب دریافت خواهید کرد.

وقتی که عضو شدید، یک پیشوند برای شناسه های دیجیتال به شما داده می شود. پیشوند ها را می سازید و شروع به ارتباط با ما می کنید. برای هر فرا داده ای که ثبت کنید مبلغی به شما تعلق می گیرد. مبالغ برای هر محتوایی متفاوت است و برای فایل های پشتیبان کمتر از سایر محتواها می باشد.

هدف اصلی کراس رف (Cross Ref)

وقتی به کراس رف می پیوندید متعهد می شوید که به متحوای مطالب خود توجه کنید. ما در بخش خود عهد بستیم که در طولانی مدت زیربنای جامعه را احیا کنیم و توسعه دهیم. شما در بخش خود تعهد دادید که فرا داده های خود را بسازید و توسعه دهید. بنابراین عضویت با کمی کار از طرف شما همراه است. در بین سایر موارد شما باید با موارد زیر نیز موافقت کنید:

  • ارجاع شناسه های دیجیتال کراس رف و ذخیره فرا داده ها در محتوای همه نشریاتی که پس از پیوستن به کراس رف منتشر شده اند.

  • از فرا داده ها و شناسه های دیجیتال خود مدت زمان طولانی مراقبت کنید و آن ها را بروز رسانی کنید. در نگهداری از ثبت استناد پافشاری کنید تا هیچوقت حذف نشود. اگر مندرجات شما جا به جا شود، آدرس های مرتبط با تمام مندرجات ثبت شده و فرا داده های ذخیره شده را بروز رسانی خواهید کرد.

  • اطمینان حاصل کنید که شناسه های دیجیتال در یک صفحه که شامل اطلاعات کامل در مورد مندرجات است را با یک لینک قرار دهید تا متن کامل مندرجات در دسترس باشد. شما باید شناسه دیجیتال را با استفاده از "راهنمای شناسه دیجیتال کراس رف" در یک صفحه پاسخگویی قرار دهید، و از شناسه دیجیتال به عنوان لینک دائمی برای ارتباط با صفحه اصلی استفاده کنید. (به یاد داشته باشید که کراس رف هرگز اجازه دسترسی به متن کامل را نمی دهد). سیاست های دسترسی تحت نظارت شما باقی خواهند ماند.
  • لینک ها را به وسیله لینک کردن منابع سایر اعضا در مقالات خود و نیز سایر مندرجات کراس رف تا حد ممکن افزایش دهید (از شناسه های دیجیتال بازیافت شده از کراس رف استفاده کنید).
برای درخواست دادن آماده هستید؟ چه چیزهایی نیاز خواهید داشت؟ آیا به کمک نیاز دارید؟

وقتی اطمینان حاصل کردید که می توانید قوانین عضویت را اجرا کنید، برای درخواست دادن آماده هستید. پس با تیم پندار وب برای پیوستن به کراس رف از طریق این لینک در ارتباط باشید .