شناساگر شی دیجیتال(DOI) یا Digital Object identifier در واقع کدی برای معرفی و شناسایی محتوای الکترونیکی می باشد. این کد از طریق بنیاد بین الملی DOI ارائه می گردد.  ...

نحوه اخذ DOI

DOI کدی چند رقمی که برای شناسایی محتوای دیجیتال کاربرد دارد این کد در حال حاضر از طریق ده موسسه ثبت شده ارائه می گردد که سه موسسه سرشناس برای ثبت آن شامل CrossRef،  JaLC و ISTIC می باشد. به گونه ای که در سال گذشته بیش از 80 میلیون کد توسط CrossRef صادر شد و این موسسه توانست رتبه برتر ثبت این کد را ازآن خود کند.

در حال حاضر با توجه به تحریم های موجود امکان ثبت کد از طریق سامانه CrossRef برای ایران وجود ندارد و به همین جهت مجلات ایرانی بایستی از سایر موسسات ثبت کننده استفاده کنند.

در حال حاضر شرکت پنداروب از طریق ISTIC که در سال گذشته بیش از 25 میلیون کد ثبت شده دارد و دومین موسسه ثبت کد در جهان به شمار می رود خدمات اخذ DOI را ارائه می کند.

 

خدمات پندار وب در هر لحظه در کنار شما هستیم
مطالب مرتبط
1: ارائه قالب مناسب برای چاپ مقالات
2: اخذ نمایه های معتبر بین المللی مجلات علمی
3: خدمات آنتی پلاجیاریزم
4: آشنایی با DOI و اخذ آن
5: آشنایی با کمیته اخلاق نشر COPE
6: آشنایی با خدمات اخذ Cross Reference
۱۳۹۷/۱۱/۰۷
شروع یک نشریه تحقیقاتی جدید می تواند فرایند پیچیده ای باشد. تصمیم های بسیاری باید قبل از قبول ارائه و نشر اولین مسئله گرفته شود. منابع موجود در این صفحه می تواند به راهنمایی ویراستاران و هیئت مدیره در طول فرایند انتشار مقالات یاری رساند. در مورد فرایند راه اندازی یک نشریه جدید، اطلاعات زیر را بخوانید: کسب استقلال: مقرراتی برای برنامه ریزی راه اندازی یک شرکت سرمایه گذاری غیر انتفاعی این گزارش از سوی انتشارات تحقیقاتی و حمایت از منابع آموزشی برای کمک به دانشگاه ها، کتابخ ...
فرآیند ایجاد یک نشریه جدید