نکاتی که به شما کمک می کند مقالات پژوهشی خود را در گوگل اسکالر (GS) نمایش دهید. ...

گوگل اسکالر – نمایه سازی و ارتقا ایندکس ها

ایندکسینگ در گوگل اسکالر

کشف اینکه مقالات از آن منبع حذف می شوند بسیار ناامید کننده و مایوس کننده است. وقتی نشریه ها لیست نشده اند، بسیاری از خواننده ها و جستجو کننده ها که در سراسر جهان از GS استفاده می کنند ممکن است آن ها پیدا نکنند و به آن ها رجوع نکنند، و حتی اگر کاربران از کار شما استفاده کنند، آن ارجاعات در نشریات به عنوان تاثیر شما به عنوان یک محقق و نویسنده نمایش داده نخواهد شد.

چگونگی نمایش

پس این ضروری است که اطمینان حاصل کنید مقالات شما توسط گوگل اسکالر نمایش داده خواهند شد، اما چطور؟

مهم است هر شخص بداند که GS فقط مقالات دانشگاهی که محتوای غالب آن پژوهشی است را توسط ربات های جستجوگر پیدا می کند. وبسایت نشریه مورد نظر یا شرح مذاکرات کنفرانس مورد نظر که مقاله در آن چاپ شده است مکان مناسبی برای GS است تا مقاله را پیدا کند.

اهمیت محتوا

 اگر مستندات شما در چنین سایتی وجود داشته باشد اما نمایش داده نشود، ممکن است بخواهید با ناشر تماس برقرار کنید تا مطمئن شوید که سایت به ربات جستجوگر اجازه ورود می دهد، اما به یاد داشته باشید که چندین هفته طول می کشد تا GS مقاله جدید پیدا کند و چند ماه طول می کشد تا یک مقاله از قبل نمایش داده شده را برای به روز رسانی اضافه کند. وبسایت های دانشگاهی و مخازن از دیگر مکان های مناسب برای GS هستند تا بتواند مقاله شما را پیدا کند، اما مهم است که متن مستندات خود را به عنوان یک فایل پی دی اف قابل جستجو بارگزاری کنید.

وب سایت شخصی

اگر مقالات دانشگاهی یا علمی شما در یک وبسایت شخصی در دسترس هستند، باید اطمینان حاصل کنید که سایت شما شامل محتوای پژوهشی پایه باشد و مقالات خود را به روشی که در برگیرنده استانداردهای GS باشد ارائه دهید. این برای نمایشی موفقیت آمیز لازم است، به عنوان مثال، متن کامل هر مستند را به عنوان یک پی دی اف قابل جستجو در مکانی که بیشتر از ده لینک html از صفحه اصلی شما فاصله نداشته باشد بارگزاری کنید. متن هر مقاله، صفحه اول آن یا چکیده آن باید در همه مواقع بدون هیچ حرکت اضافی از طرف کاربران GS و فقط با یک کلیک در دسترس باشند. این روند موثر تر خواهد شد اگر شما تمام نشریه های خود را روی یک صفحه html لیست کنید و یک لینک برای پی دی اف هر کدام قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مربوط به فهرست در میان آن ها باشد و دقیق باشد زیرا خطاها و کمبودها منجر به نمایش ضعیف می شوند.

 فرمت مقاله شما نیز مهم است، عنوان هر کدام باید با فونت بزرگ در بالای صفحه اول نمایش داده شود و نام نویسنده زیر آن قرار گیرد. و باید یک قسمت برای منابع با عنوانی مناسب وجود داشته باشد. اگر حجم هر یک از مستندات شما بیشتر از پنج مگابایت باشد، توسط ربات جستجوگر نمایش داده نمی شوند، پس باید ابتدا آن ها را در جستجوی کتاب گوگل (Google Book Search) بارگزاری کنید (تک پژوهشی های علمی که به صورت اتوماتیک در GS وجود دارند).

نمایه سازی در گوکل

ربات های گوگل

ربات های جستجوگر هر چند وقت یک بار سایت شما را برای به روز کردن اطلاعات بازدید می کنند، پس اگر آدرس مقالات خود را در سایت تغییر داده اید برای رفتن به آدرس جدید راهنما قرار دهید. اگر معتقد هستید که هر کاری انجام داده اید تا GS بتواند مقالات شما را پیدا کند اما مقالات شما هنوز بعد از شش ماه نمایش داده نشده اند، می توانید برای  پیکربندی دستی سایت خود درخواست دهید.

ساخت پروفایل در اسکالر

ساخت یک پروفایل گوگل اسکالر این امکان را به شما می دهد که روی مقالاتی که با اسم شما در ارتباط هستند کنترل داشته باشید. نشریاتی که GS پیدا کرده است به صورت اتوماتیک روی پروفایل اصلی صفحه شما نمایش داده می شوند، اگرچه ممکن است زمان بر باشد و مقالاتی که اسم نویسنده یا عنوان مشابه با شما دارند را به اشتباه نشان دهد.

افزودن مقالات در گوکل اسکالر

که GS آن ها را پیدا نکرده و نمایش نداده است می توانند با کلیک بر روی دکمه اضافه کردن ، انتخاب گزینه ی اضافه کردن دستی مقالات و نوشتن در اطلاعات مربوط به فهرست، به GS اضافه شوند. همچنین می توانید از گزینه های "اضافه کردن مقاله" و "اضافه کردن گروهی از مقالات" برای نگاه کردن به پیشنهادات GS برای نشریات شما استفاده کنید. داشتن یک پروفایل به شما اجازه می دهد که از موارد اضافه شده به مقالات خود در به روز رسانی اتوماتیک مطلع شوید، انتخاب کردن به روز رسانی اتوماتیک به پیشگیری از خطاها کمک می کند و شما می توانید قبل از اضافه شدن موارد، ایمیل درخواست اجازه دریافت کنید. همچنین وقتی که اشتباهات و نسبت دادن های اشتباه در ارجاع مقالات رخ داد می توانید مقالات خود را حذف کنید. در آخر، اطمینان حاصل کنید که پروفایلتان عمومی باشد تا کاربران GS بتوانند آن را ببینند.