یکپارچه سازی نشریات

سامانه داوری و انتشار مقالات 

نشر با کیفیت دستاوردهای علمی محققین و مراکز علمی در مجلات با کیفیت که از سیستم های با کیفیت استفاده می کنند بسیار مهم و ضروری می باشد. و قطعا مجلاتی که از سیستم های با کیفیت استفاده می کنند در عرصه ی بین المللی رشد زیادی دارند و هم از لحاظ اعتبار و هم از لحاظ استناد بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. نشر با کیفیت شامل مجموعه ای از خدمات نشر می باشد که می تواند یک مجله را خاص، متمایز و تاثیر گذار معرفی کند. پابلیشرها همچنین در نوع ارائه ی خدمات و حتی کیفیت تولید با یکدیگر متفاوت هستند و هزینه ی اشتراک مجلات برای پیوستن به آن ها و استفاده از سرویس ها متفاوت است. در قاره ی آسیا و خاورمیانه تاکنون یک پابلیشر که بتواند در حد و کیفیت سطح یک جهانی باشد وجود نداشته است. و اما امروز این سیستم نشر با سیستم انحصاری و اختصاصی و ارائه ی خدمات با کیفیت آمده تا به کل کشورها و مجلات علمی خدمات خود را ارائه دهد. تفاوت سیستم این سیستم نشر با سایر سیستم ها وجود دانش پژوهشی خاص بوده که منجر به تولید یک محصول ابداعی و ویژه شده است. ما متخصصین در حوزه های تخصصی مربوط به نشر آکادمیک را به بررسی و داوری سیستم خود دعوت می نماییم.

مهمترین موارد در این سیستم نشر، کیفیت وبسایت، کیفیت پورتال و همچنین کیفیت تولید خروجی ها می باشد که با هزینه ای بسیار اندک نسبت به سایر پابلیشرها قابل ارائه می باشد. این مجموعه به دو گروه اصلی خدمات خود را ارائه می دهد:

 • اعضای هییت علمی و موسسات علمی و دانشگاه هایی که قصد راه اندازی مجله ی تخصصی انگلیسی و فارسی زبان را دارند. و این سیستم نشر از ابتدا تا انتها متخصص در این حوزه می باشد.
 • مجلات موجود که قصد ارتقای سیستم های خود را دارند و از سیستم های بی کیفیت خسته شده اند. و قصد دارند با استفاده از خدمات این سیستم نشر کیفیت بین المللی خود را ارتقاء دهند.
  • وجود یک پورتال پیشرفته اختصاصی ویژه ی ارسال مقاله، داوری و انتشار مقاله که این پورتال دارای 7 نقش مجزا می باشد.

   

   

   

   

   

  برای اولین بار در سطح جهانی این سیستم نشر قابلیتی فراهم آورده است که رزومه ی آنلاین و لحظه ای داوران و نویسندگان در پایگاه های اسکوپوس و پاب مد را نشان می دهد. با کلیک بر روی اسم داوران یا نویسندگان رزومه ی آنلاین به صورت زیر نمایش داده می شود (چون این رزومه آنلاین و با اخذ مجوز از پایگاه های مورد نظر بدست می آید قبل از کلیک کردن بر روی اسامی می بایست حدود 30 ثانیه صبر کرد تا صفحه بصورت کامل لود شود)

  •  

   

   

  یا

   

   

   

   

   

  تعداد مقالات یافت شده در هر پایگاه قابل کلیک می باشد و با کلیک لیست و لینک مقالات یافت شده در صفحات مجزا نمایش داده می شود.

  این موضوع هم از لحاظ انتخاب داوران و اعضای ادیتوریال و هم از لحاظ بررسی رزومه نویسندگان بویژه در مقالات مروری بسیار کاربردی می باشد.

  • ارائه ی فایل صوتی مقالات برای اولین بار در سطح جهانی

  • ذکر کلیه ی آمار عددی مجله ( شامل تعداد مقالات منتشر شده، درصد پذیرش مقالات، ملیت نویسندگان، ملیت اعضای بورد داوری و ... ).

  • انتشار با کیفیت مقالات در فرم دو ستونه و با فعال بودن همه ی رفرنس ها به صورت لینکی- فعال بودن بوک مارک ها و ...

  • همچنین اگر رفرنس های یک مقاله در پایگاه های کراسرف، پاب مد و یا اسکوپوس موجود باشد نیز لینک مورد نظر برای هر رفرنس فراهم شده است (به عنوان مثال:)

  این موارد در مورد قالب و تکنیک های استفاده شده در انتشار، همه در کیفیت سطح یک جهانی می باشد.

  • ارائه فول تکست مقالات به صورت HTML  و XML مطابق دستورالعمل پاب مد و اسکوپوس

  • ارائه ی doi معنی دار و کراس مارک اختصاصی برای هر مقاله که اطلاعات ثبت doi در پایگاه کراسرف

  • کنترل پلاجیاریزم برای همه ی مقالات ارسال شده به مجله با نرم افزار هوشمند و بسیار دقیق این سیستم نشر:
   

   

  • با استفاده از نبوغ پژوهشی و نرم افزاری در این مجله بستری ابداعی فراهم شده که مدیریت، کنترل، داوری و انتشار مقالات را ساده، دقیق و علمی ارائه می دهد. در تصویر زیر کلیه ی مراحی که یک مقاله می بایست طی کند به صورت واضح مشخص است. قبل از داوری مقاله مرحله ی تکنیکال چک و قسمت های آن موجود است. همانطوری که مشاهده میکنید در مرحله ی تکنیکال چک مواردی مانند پلاجیاریزم، اسکوپ مقاله، کیفیت زبان، نوشتار و کنترل دیتای مقاله بررسی می شود و در صورت عبور موفقیت آمیز از این مرحله مقاله وارد مرحله داوری می شود. سایر محتویات و المنت های موجود در سایر مراحل نیز موجود و مشخص است که فعالیت بر روی هر مقاله را برای سردبیر آسان می کند.